Zapraszamy na zdjęcia w naszej walentynkowej Fotobudce!Udział w projekcieZapraszamy!Posiadamy szeroki wybór pozycji książkowych!Klub planszówekLekcja biblioteczna :)

Czytelnia Ibuk

 W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 (koronawirus) działalność biblioteki została zawieszona do odwołania. Jednak możliwość dostępu do książek daje rejestracja do Ibuk Libra.

Aby korzystać z oferty ibuk.pl na komputerach domowych zapraszamy Czytelników do  pobrania  kodu PIN, niezbędnego do logowania po zarejestrowaniu się na stronie http://libra.ibuk.pl/ - telefonicznie pod nr tel. 77 5560843 lub poprzez e-mail: 


IBUK Libra w Międzynarodowym Tygodniu E-książki. Nowe funkcje

Czy znasz już IBUKA Librę? Czy wiesz jakie to proste, aby mieć dostęp do dziesiątek, a nawet setek e-książek z dowolnego miejsca na ziemi, w wybranym przez Ciebie czasie, za darmo? IBUK Libra to nie tylko e-czytelnia PWN. To zaawansowane narzędzie do pracy z tekstem, gdzie możesz robić notatki, czy tworzyć cytowania do pracy semestralnej, bądź dyplomowej.

W pierwszym tygodniu marca kolejny raz obchodzimy Międzynarodowy Tydzień E-książki. Nasza biblioteka udostępnia zasób e-książek, które możecie czytać bez ograniczeń czasowych i geograficznych, bez kar za nieterminowy zwrot, wreszcie bez potrzeby pobierania aplikacji. Wystarczy urządzenie obsługujące HTML5.

Jeśli korzystasz już z IBUKA Libry i znasz to narzędzie, to mogą Cię zaskoczyć nowe funkcje. Od niedawna dostępne jest cytowanie oraz tworzenie tzw. projektów z poziomu półki MyIBUK, do której dodajesz czytane książki. Aby zacytować Autora wystarczy zaznaczyć interesujący fragment (maks. 160 znaków). Pojawi się okienko, takie jak na zdjęciu.

MTEK-zrzut_cytowania01    MTEK-zrzut_cytowania02

Następnie kliknij „biały trójkąt” w menu, które pojawiło się przed książką. W nim wybierz „Cytuj”. W nowym oknie pojawi się zaznaczony fragment wraz z gotowym przypisem. Jeśli piszesz pracę dyplomową i dodatkowo potrzebujesz opisu bibliograficznego, wystarczy kliknąć w okno „Bibliografia”. Dodatkowo możesz wybrać jeden ze standardów bibliograficznych, domyślnie ustawiony jest „Normalny”, z pełnym ISBN cytowanej pozycji.

Cytat oraz przypis możesz za pomocą klawiszy Ctrl+C lub opcji „Kopiuj” przenieść do dowolnego edytora tekstu, w którym aktualnie pracujecie. Pisanie artykułów oraz prac z IBUKIEM Librą nigdy nie było tak przystępne.

Potrzebujesz odrębnej półki z literaturą potrzebną do konkretnego projektu?

Funkcja „Projekt” to łatwy sposób tworzenia grupy książek, które wykorzystasz w swojej pracy. Jak to zrobić? Wystarczy po wejściu w MyIBUK kliknąć w górny prawy róg, gdzie znajduje się button „Projekty”.

MTEK-projekt01  MTEK-projekt02-tytul

Nad półką z książkami otworzy się tablica projektów – najpierw należy kliknąć na symbol „+” w górnym lewym rogu i wpisać nazwę projektu np. Praca dyplomowa. <> Po zatwierdzeniu, pojawi się nowy skoroszyt z liczbą „0”. Oznacza to, że w nowym projekcie nie masz jeszcze żadnych publikacji. Aby je dodać, przenieś myszką okładki wszystkich niezbędnych do pracy książek na skoroszyt. Po dodaniu każdego tytułu, liczba na skoroszycie powinna rosnąć.

MTEK-projekt03-nowy

W ten sposób utworzysz grupę książek niezbędnych do Twojej pracy. Projekt przyspiesza pracę w IBUKU Librze, bez potrzeby każdorazowego szukania niezbędnych tytułów w półce MyIBUK. Wciąż możesz tworzyć notatki, a nawet konspekt pracy wewnątrz projektu. Zapraszamy do korzystania. Świętuj Międzynarodowy Tydzień E-książki z IBUKIEM Librą i poznaj nowe funkcje już dzisiaj.

 

 

 

 

 

 


Zapraszamy do korzystania z zasobów IBUK Libra. To dostęp do wybranych tytułów przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Wystarczy pobrać w wypożyczalni swój kod PIN, zalogować się i korzystać.

W poniższych załącznikach znajdują się informacje o sposobach i możliwościach korzystania z IBUK-a.  

Pod poniższym linkiem znajduje się film instruktażowy z obsługi ibuka.

http://vimeo.com/53587389

 


 

W grudniu 2012 r. nasza biblioteka przystąpiła do Konsorcjum Opolskich Bibliotek Publicznych, dzięki czemu możemy zapewnić swoim Czytelnikom BEZPŁATNY DOSTĘP do 837 publikacji znajdujących się w zasobach ibuk.pl. Z bazy można korzystać przez rok, od 15 grudnia 2012 r. do 14 grudnia 2013 r.

Ibuk.pl to największa w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim.

 Oferujemy dostęp do publikacji z następujących dziedzin:
•    nauki ekonomiczne,
•    nauki humanistyczne,
•    nauki matematyczno-przyrodnicze,
•    nauki społeczne,
•    informatyka,
•    medycyna,
•    prawo,
•    literatura faktu  – tytułowy wykaz książek.

Aby skorzystać z zasobów ibuk.pl wystarczy odwiedzić naszą bibliotekę.

Aby korzystać z oferty ibuk.pl na komputerach domowych zapraszamy Czytelników do biblioteki w celu  pobrania  kodu PIN, niezbędnego do logowania po zarejestrowaniu się na stronie http://libra.ibuk.pl/

Newsletter
Kalendarz
Facebook