Zapraszamy na zdjęcia w naszej walentynkowej Fotobudce!Udział w projekcieZapraszamy!Posiadamy szeroki wybór pozycji książkowych!Klub planszówekLekcja biblioteczna :)

Legimi

Od 1 grudnia 2020 Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołczynie weszła w skład Konsorcjum Bibliotek województwa opolskiego współpracującego z Legimi. Dzięki temu czytelnicy biblioteki uzyskują dostęp do tysięcy ebooków, które mogą czytać na smartfonach, czytnikach, laptopach czy komputerach.

1. Każda z Bibliotek wchodzących w skład konsorcjum samodzielnie generuje kody w panelu administracyjnym pod adresem http://panel.legimi.com/libraries/membership i importuje na twardy dysk komputera maksymalną zakupioną liczbę kodów na miesiąc w formie pliku XLS na każdy miesiąc świadczenia usługi przez Legimi, które uprawniają do JEDNOCZESNEGO czytania e-booków przez liczbę czytelników Biblioteki określoną w umowie (login i hasło do panelu są identyczne jak te, których użyto do zakładania konta na www.legimi.pl)

2. Użytkownik, który chce czytać e-booki, zgłasza się do Biblioteki, której jest Czytelnikiem. Jej pracownik na podstawie okazanej mu ważnej karty czytelnika wydaje jeden kod z miesięcznym okresem ważności (pierwsza pula kodów ważna jest od 01.12.2020 do 31.12.2020 roku, kolejna od 01.01.2021 do 31.01.2021 itd.)

3. Czytelnik biblioteki wchodzącej w skład konsorcjum rejestruje się (zakłada konto) w Legimi na dedykowanej bibliotekom konsorcjum stronie: https://www.legimi.pl/wbp_opole/ podając kod otrzymany w swojej Bibliotece, a następnie nazwę użytkownika, adres e-mail (na który przesłany zostanie przez Legimi e-mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć) i hasło - od tego momentu może korzystać z usługi przez 30 dni
(np. 20.12.2020-20.01.2021), a najpóźniej do dnia zakończenia świadczenia usługi Legimi (dotyczy kodów wydanych i aktywowanych w listopadzie 2021, czyli do dnia 30.11.2021).

4. Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu, kod ten wygasa, a kolejny kod będzie musiał ponownie (osobiście) pobrać w bibliotece - o konieczności aktywowania kodu w miesiącu jego pobrania pracownik biblioteki musi poinformować czytelnika.

5. Nie wydane do ostatniego w danym miesiącu dnia kody wygasają, a pierwszego dnia następnego miesiąca biblioteka wydaje kody przypisane dla tego miesiąca. Czytelnicy biblioteki mają dostęp do tysięcy ebooków na tabletach, smartfonach, komputerach i e-czytnikach Aplikacja Legimi jest dostępna na wszystkich urządzeniach przenośnych (tablety, e-czytniki, smartfony) i wszystkich systemach operacyjnych (iOS, Android, Windows). 

         SERDECZNIE  ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z LEGIMI - ZUPEŁNIE ZA DARMO !!!

PNGLegimi w bibliotece_audio (12).png (408,31KB)
PNGLegimi w bibliotece_audio2.png (457,30KB)
PNGnajnowsze_dostępność Legimi w bibliotece.png (502,49KB)
PNGnajnowsze_dostępność Legimi w bibliotece_2.png (507,08KB)
 

Newsletter
Kalendarz
Facebook