Zapraszamy na zdjęcia w naszej walentynkowej Fotobudce! Udział w projekcie Zapraszamy! Posiadamy szeroki wybór pozycji książkowych! Klub planszówek Lekcja biblioteczna :)

Academica


W bieżącym roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołczynie przystąpiła do CWPN Academica. Dzięki temu czytelnicy naszej biblioteki uzyskali dostęp do ok. 3 milionów publikacji.

Zapraszamy do korzystania z nowej możliwości dostępu do potrzebnej literatury.

O ACADEMICE

Nowa jakość wypożyczeń międzybibliotecznych

Darmowa wypożyczalnia Academica zastępuje tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną i umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Użytkownicy 3653 bibliotek w całym kraju mają możliwość dostępu do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Z systemu korzystają m.in. duże biblioteki uniwersyteckie oraz biblioteki gminne i szkolne z oddalonych od ośrodków akademickich miejscowości, które dzięki Academice dają studentom i uczniom dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism) potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów.

Poniżej zamieszczono plik z podręcznikiem korzystania z wypożyczalni Academica.

PDFPodrecznik-czytelnika-CWPN-Academica.pdf (4,62MB)

Newsletter
Kalendarz
Facebook