Noc Bibliotek w Komorznie: Rodzinna Zabawa i Ciekawe Atrakcje!

Już 17 i 18 października 2024 roku mieszkańcy Komorzna będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną im. Jakuba Kani w Wołczynie – Filia Komorzno. Noc Bibliotek to niezwykłe święto literatury, filmu i lokalnej historii, które z pewnością przyciągnie zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Co się wydarzy?

17 października 2024 r., godz. 9:00 – Projekcja filmu „Mój Brat Ściga Dinozaury”

Wydarzenie rozpocznie się projekcją wzruszającego filmu familijnego „Mój Brat Ściga Dinozaury”, który oparty jest na bestsellerowej książce Giacomo Mazzarioli o tym samym tytule. Film opowiada historię Jacka i jego brata Gio, który zmaga się z zespołem Downa. To opowieść o sile więzi rodzinnych, dorastaniu i odwadze bycia sobą. Uczy, że akceptacja i miłość to prawdziwe supermoce. Projekcja odbędzie się w Wołczyńskim Ośrodku Kultury i jest skierowana do wszystkich mieszkańców, a szczególnie do dzieci ze Szkoły Podstawowej w Komorznie.

18 października 2024 r., godz. 17:00 – Kolejny dzień pełen atrakcji

Drugiego dnia wydarzenia, od godziny 17:00, mieszkańcy Komorzna będą mieli okazję wziąć udział w szeregu interesujących warsztatów, pokazów i występów, które odbędą się w świetlicy wiejskiej.

• Historie i wspomnienia Kresowiaków: Wysłuchaj relacji najstarszych mieszkańców Komorzna, którzy podzielą się swoimi wspomnieniami i historiami o dawnych czasach.
  • Co o ziołach wiedzieć warto?: Pani Aldona opowie i pokaże, jak wykorzystać lecznicze właściwości ziół. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o naturalnych sposobach dbania o zdrowie.
  • Pierwsza pomoc: OSP Komorzno zaprezentuje, jak udzielać pierwszej pomocy. Praktyczne umiejętności, które mogą uratować życie, są bezcenne – warto je poznać!
  • Muzyka na żywo: Wieczór uświetni występ muzyczny Zuzi Ruchały, który z pewnością doda wydarzeniu niepowtarzalnej atmosfery.
  • Kawa i domowe wypieki: KGW Komorzno poczęstuje wszystkich uczestników kawą, herbatą i pysznymi domowymi wypiekami.

Zapisz się do biblioteki!

Oprócz wspomnianych atrakcji wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość zapisania się do biblioteki oraz wypożyczenia książek. To doskonała okazja, aby wzbogacić swoją domową biblioteczkę i nawiązać bliższy kontakt z lokalną społecznością biblioteczną.