Ogólnopolska Noc Bibliotek w Komorznie: „ABSURD NIE CZYTAĆ”

Z wielką radością relacjonujemy tegoroczną Ogólnopolską Noc Bibliotek w Komorznie, która odbyła się pod hasłem „ABSURD NIE CZYTAĆ”. Była to noc pełna wyjątkowych atrakcji, dzięki której nasi goście mogli doświadczyć magii książek i kultury w zupełnie nowym świetle.

Pierwszym punktem naszego wydarzenia była ekspozycja dekoracji i rękodzieła artystycznego, przygotowana przez Panią Gabrysię. Jej pasja i talent zaskoczyły i zachwyciły wszystkich obecnych, wprowadzając wyjątkową atmosferę do naszej biblioteki

Drugim punktem była sesja wspomnień o dawnych dziejach Komorzna, wzbogacona wystawą starych fotografii i pocztówek. Serdeczne podziękowania dla Pań Moniki, Emilii i Małgorzaty za przygotowanie tej niezwykłej wystawy. Wspólne dzielenie się wspomnieniami przez mieszkańców tworzyło niepowtarzalną, ciepłą atmosferę.

Punkt wyciszający wieczór to pokaz ćwiczeń Yogi z książką, poprowadzony przez Panią Nikolę. Uczestnicy mogli dowiedzieć się o różnych stylach jogi oraz korzyściach płynących z jej praktykowania. Dziękujemy za tę odprężającą sesję!

W poniedziałek i środę mieliśmy przyjemność gościć uczniów wraz z wychowawcami ze Szkoły Podstawowej w Komorznie. Spotkanie rozpoczęło się od projekcji filmu „Moja mama Gorylica”, opartego na książce Fridy Nilsson. Film był nie tylko pouczający, ale także przekazał ważną lekcję o tolerancji i akceptacji różnic. Następnie uczniowie brali udział w rozwiązywaniu łamigłówek, labiryntów oraz tworzeniu prac plastycznych. Czas upłynął również na wspólnym oglądaniu wystawy starych fotografii i pocztówek Komorzna. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor, nauczycielom i uczniom za udział i przypominamy: ABSURD NIE CZYTAĆ.