Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Bibliotece

Celem tego wyjątkowego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najcenniejszych źródeł wiedzy, które rozwijają wyobraźnię, pamięć oraz poszerzają słownictwo dzieci. Czytanie pozwala im także przeżywać wspaniałe emocje i odkrywać nowe światy. Choć świętujemy dziś, warto przypominać sobie, że każdy dzień może być Dniem Głośnego Czytania.

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, która promuje nawyk czytania wśród najmłodszych, miałam przyjemność gościć w naszej bibliotece wyjątkowe osoby. Panie, które odwiedziły nas dzisiaj, przeczytały wiersze Juliana Tuwima przedszkolakom oraz uczniom Szkoły Podstawowej w Komorznie. Utwory J. Tuwima towarzyszą dzieciom od pokoleń, wspierając ich rozwój i rozbudzając wyobraźnię. Serdeczne podziękowania dla wszystkich pań, które wzięły udział w tym spotkaniu.

Ostatnim punktem dzisiejszego święta była niezwykła opowieść Pani Danuty Koniecznej, jednej z najstarszych mieszkanek Komorzna, która podzieliła się wspomnieniami o dawnej szkole i nauczaniu. Pani Danusia uczęszczała do szkoły już w 1947 roku i dzieli się z nami swoją bogatą wiedzą, będąc skarbnicą lokalnej historii. Bardzo dziękuję Pani Danusi za uczestnictwo i wsparcie naszych spotkań bibliotecznych.

Chciałabym również podziękować Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Komorznie za owocną współpracę oraz Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Wołczyn, Janowi Leszkowi Wiąckowi, za słodkości dla naszych najmłodszych. Dziękuję serdecznie i zapraszam na kolejne biblioteczne spotkania.