Wiosenna poezja rozkwitła w Komorznie

Wiosna to czas odrodzenia i inspiracji a w Komorznie zagościła ona w najpiękniejszej postaci – poezji Z ogromną radością informujemy, że w sali Wołczyńskiego Ośrodka Kultury przy Filii Biblioteki Publicznej w Wołczynie odbył się Wiosenny Konkurs Recytatorski „Wiosna poezją rozkwita”, dedykowany młodym mieszkańcom naszej miejscowości.

Inicjatywa, pod patronatem Pana Burmistrza Miasto i Gmina Wołczyn Jan Leszek Wiącek, została zorganizowana przez filię Biblioteka Wołczyn w Komorznie. Pragniemy wyrazić uznanie i podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do jego realizacji.

Zmagania recytatorskie obejmowały kilka kategorii wiekowych, od przedszkolaków po uczniów starszych klas Szkoła Podstawowa W Komorznie Jury, w składzie Pani Barbara Zimoch, Pani Mariola Atłachowicz, oraz Pani Agnieszka Znamirowska miało trudne zadanie wyłonienia laureatów spośród wielu utalentowanych uczestników.

Oto pełna lista zwycięzców:

• Przedszkole ,,Maluchy”: I miejsce – Melania Kuflowska, II miejsce – Leon Dziekan, III miejsce – Anna Szymańska, wyróżnienie – Liliana Budziak
  • Przedszkole „Zerówka”: I miejsce – Maria Dziekan, II miejsce – Zuzanna Lech, III miejsce – Oliwia Markiewicz, wyróżnienie – Agata Górka
  • Klasy I- III: I miejsce – Karolina Groszek, II miejsce – Martyna Górka, III miejsce – Lena Madziar, wyróżnienie – Agata Kępka
  • Klasy IV- VI: I miejsce – Justyna Zarucka, II miejsce – Kacper Czuczejko, III miejsce – Michał Konieczny, wyróżnienie – Michał Kubisiak

Gratulacje dla wszystkich laureatów! Wasz talent i pasja do literatury są inspiracją dla nas wszystkich
Bardzo dziękujemy dziewczynkom z klasy pierwszej i klasy szóstej, które uatrakcyjniły nam konkurs swoim cudownym śpiewem oraz rozśpiewanej grupie przedszkolaków to były wzruszające momenty uroczystości.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do osób i instytucji, które wsparły organizację konkursu, zarówno finansowo, jak i poprzez osobisty wkład pracy. Bez Waszego zaangażowania to wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca.
Szczególne podziękowania należą się:

• Panu sołtysowi Jarek Dziekan wraz z żoną Irena Dziekan
  • Państwu Aleksandrze i Radosławowi Adamskim z Kwiaciarni Aleksandra Adamska
  • Państwu Justynie i Piotrowi Koniecznym
  • Pani Mariola Atłachowicz „Cudawianki” z Krzywiczyn
  • Pani Monika Hurna
  • Pani Karolina Szolka
  • Państwu Barbara Zimoch i Bogdan Zimoch
  • Państwu Iwona Grzegorz Lech
  • Pani Irenie Dziekan
  • Panu Dariuszowi Markiewiczowi
  • Pani Dyrektor Wołczyńskiego Ośrodka Kultury Agnieszka Znamirowska
  • Dyrekcji i Nauczycielom Szkoła Podstawowa W Komorznie, Wychowawcom Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Komorznie
  • Bank Spółdzielczy w Wołczynie
  • Księgarnia Znak z Krakowa
  • a także wszystkim, którzy przyczynili się do tego niezapomnianego dnia

Niech ten konkurs będzie przypomnieniem, że wspólnie możemy tworzyć niezapomniane momenty i promować kulturę w naszej społeczności.