Wystawa „W chłopskiej chacie i zagrodzie” – Komorzno

Dziękujemy bardzo za liczne przybycie. To dla nas niezwykle ważne. Wystawa była dla nas cudownym, pouczającym i emocjonującym doświadczeniem, ale nie udałoby się bez Was – wspaniałych, pozytywnych ludzi, którzy nas otaczają. Dziękujemy Wam bardzo, że nam zaufaliście.

Odkryj chłopską chatę i zagrodę:

Przeniesiemy Cię w czasy naszych dziadków i pradziadków dzięki bogatej chacie chłopskiej i zagrodzie, która nas otaczała. Dodatkowe rekwizyty pochodziły z Izby Pamięci Szkoły Podstawowej w Komorznie oraz U Kiełbasy – Małego Skansenu Rolnictwa i Gospodarstwa Domowego, a antyki zostały udostępnione dzięki firmie Dries S.C.

Podziękowania dla współtwórców:

Wystawa została wspaniale zaaranżowana, dopieszczona w każdym detalu, dzięki Panu Mirosławowi Juszczakowi. Dziękujemy również Pani Kasi Smykała za piękne zdjęcia. Dziękujemy też uczennicom Szkoły Podstawowej w Komorznie – Małgosi, Amelce i Marcie – za piękne otwarcie i zakończenie wystawy. Pani Annie Welc za życzliwość i bezinteresowną pomoc.

Odkryj tradycje staropolskie:

Dziękujemy Paniom Małgorzacie Bzowej i Emilii Sławińskiej za opowiedzenie nam o dawnych dziejach i tradycjach staropolskich. Dziękujemy Pani Małgorzacie Bartusiak za udział jako żywy eksponat i pokaz przędzenia na kołowrotku.

Zapach i smak tradycji:

Dziękujemy Pani Marioli Atlachowicz za pokazanie nam swoich produktów z własnego gospodarstwa oraz Pani Małgorzacie Bzowej za pokaz swoich wyrobów. Dziękujemy Pani Barbarze i Bogdanowi Zimoch za przepyszny swojski smalec i chlebek oraz Paniom Irenie Dziekan, Iwonie Lech i Helenie Malcher za pyszne wypieki.

Podziękowania dla współpracowników:

Dziękujemy Pani Agnieszce Znamirowskiej, Dyrektorowi Wołczyńskiego Ośrodka Kultury, za pomoc w organizacji wystawy. Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Wołczyn, Janowi Leszkowi Wiąckowi, za przybycie, piękny wstęp, otwarcie wystawy i słodkości dla najmłodszych.

Podziękowania dla wszystkich:

Dziękujemy wszystkim dobrym duszom za życzliwość, pomocną dłoń i dobre słowo. To był ciekawy, wspaniały i wzruszający wieczór. Przepraszamy, jeśli kogoś pominęliśmy.

W Komorznie siła, ten sukces jest naszym wspólnym sukcesem.